Un accident feroviar s-a petrecut, cu puțin timp în urmă, în apropierea Gării de Vest din Ploiești. Potrivit datelor furnizate de ISU Prahova, o femeie a fost lovită de tren și, din primele informații, se pare că este conștientă. O ambulanță SMURD de terapie intensivă se află la fața locului.
Femeia, în vârstă de 65 de ani, este transportată la spital cu un picior amputat, în zona gleznei.
Foto cu caracter ilustrativ