Femeia care a scăpat cu viață din accidentul feroviar intrase în gabaritul căii ferate

Femeia care a scăpat cu viață din accidentul feroviar intrase în gabaritul căii ferate
Image
Image

Reprezentanții IPJ Prahova au venit cu detalii în legătură cu accidentul feroviar produs lângă Gara de Vest din Ploiești. Conform purtătorului de cuvânt al Poliției prahovene, în jurul orei 18:10, polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova au fost sesizați prin apel de 112 despre producerea unui accident petrecut pe calea ferată. Din primele verificări, se pare că o femeie de 65 de ani care se deplasa pe marginea căii ferate, ar fi intrat în gabaritul căii și a fost acroșată de un tren privat, care se deplasa pe direcția Ploiești-Slănic. În urma evenimentul, femeia a fost transportată la spital, conștientă.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor care au dus la producerea accidentului. Circulația feroviară se desfășoară în condiții normale.