Unde au ajuns tabletele pentru elevi, în județul Prahova

Unde au ajuns tabletele pentru elevi, în județul Prahova

Inspectoratul Școlar Prahova a transmis, la solicitarea noastră, lista unităților școlare cu personalitate juridică din județ în care au ajuns tabletele pentru elevi.

Potrivit ISJ Prahova, Ministerul Educației și Cercetării a achiziționat pentru județul Prahova un număr de 6800 de tablete, în cadrul Programului "Școala de Acasă", din care au ajuns la elevi 6305 astfel de echipamente IT, în baza necesarului identificat în luna aprilie 2020 (aproximativ 6.400 de solicitări).

Pe de altă parte, însă, reprezentanții Inspectoratului Școlar nu dispun de date privind acoperirea conexiunii la internet în localitățile prahovene. "Nu avem informații oficiale  referitoare la calitatea serviciilor de date la nivelul județului", a fost răspunsul ISJ Prahova.

Lista unităților școlare cu personalitate juridică în care au ajuns tablete:

1 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "RADU ȘI SEVERA NOVIAN", COMUNA ADUNAȚI 17
2 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ÎNVĂȚĂTOR RADU ION" , SAT VADU PĂRULUI, COMUNA ALBEȘTI-PALEOLOGU 25
3 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE COSTESCU", COMUNA ALUNIȘ 161
4 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA APOSTOLACHE 8
5 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT NEDELEA, COMUNA ARICEȘTII RAHTIVANI 12
6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ARICEȘTII RAHTIVANI 13
7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ÎNV. ATHANASIE JAN STOICESCU", COMUNA ARICEȘTII ZELETIN 5
8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BABA ANA 37
9 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFINȚII ÎMPĂRAȚI", COMUNA BALTA DOAMNEI 21
10 ȘCOALA PROFESIONALĂ , COMUNA BĂLȚEȘTI 24
11 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN DUHOVNICUL", COMUNA BĂNEȘTI 20
12 LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL, COMUNA BĂRCĂNEȘTI 46
13 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE LAZĂR", COMUNA BĂRCĂNEȘTI 93
14 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂTRÎNI 14
15 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BERCENI 63
16 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BERTEA 10
17 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "RADU TUDORAN", COMUNA BLEJOI 21
18 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOLDEȘTI-GRĂDIȘTEA 42
19 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BRAZI 11
20 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROFESOR OPREA MIHAI", SAT NEGOIEȘTI, COMUNA BRAZI 7
21 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MATEI BASARAB", COMUNA BREBU 37
22 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI VODĂ", SAT PLEAȘA, COMUNA BUCOV 41
23 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CONSTANTIN STERE", COMUNA BUCOV 103
24 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CĂLUGĂRENI 43
25 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CĂRBUNEȘTI 16
26 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICHITA STĂNESCU", COMUNA CEPTURA 57
27 ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA CERAȘU 56
28 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANDREI RĂDULESCU", COMUNA CHIOJDEANCA 27
29 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT CIORANII DE SUS, COMUNA CIORANI 18
30 LICEUL TEHNOLOGIC, SAT CIORANII DE JOS, COMUNA CIORANI 48
31 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COCORĂȘTII COLȚ 18
32 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COCORĂȘTII MISLII 13
33 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COLCEAG 36
34 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROFESOR CRISTEA STĂNESCU", COMUNA CORNU 0
35 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSMINELE 5
36 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI 93
37 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PLATON MOCANU", SAT DRAJNA DE JOS, COMUNA DRAJNA 33
38 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ÎNVĂȚĂTOR DINU NICOLAE", COMUNA DUMBRAVA 64
39 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "EROU SERGENT GRIGORE IOAN", COMUNA DUMBRĂVEȘTI 31
40 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA FÎNTÎNELE 21
41 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN MOGA", SAT DIȚEȘTI, COMUNA FILIPEȘTII DE PĂDURE 89
42 LICEUL TEORETIC, COMUNA FILIPEȘTII DE PĂDURE 33
43 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT MĂRGINENII DE JOS, COMUNA FILIPEȘTII DE TÎRG 12
44 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA FILIPEȘTII DE TÎRG 24
45 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, COMUNA FILIPEȘTII DE TÎRG 95
46 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA FLOREȘTI 26
47 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LAURENTIU FULGA", SAT FULGA DE SUS, COMUNA FULGA 41
48 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERGHIȚA 36
49 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA", SAT POTIGRAFU, COMUNA GORGOTA 3
50 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GORNET 5
51 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GORNET-CRICOV 8
52 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GURA VADULUI 17
53 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GURA VITIOAREI 25
54 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA IORDĂCHEANU 42
55 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT VĂRBILA, COMUNA IORDĂCHEANU 8
56 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TRAIAN SĂVULESCU", COMUNA IZVOARELE 42
57 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA JUGURENI 18
58 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA LAPOȘ 5
59 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "EROILOR", COMUNA LIPĂNEȘTI 45
60 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MĂGURELE 21
61 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MĂGURENI 43
62 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT MĂNECIU-PĂMÎNTENI, COMUNA MĂNECIU 17
63 COLEGIUL "FERDINAND I", COMUNA MĂNECIU 25
64 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE DIBOȘ", COMUNA MĂNEȘTI 21
65 COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL CÂMPINA 9
66 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL CÂMPINA 53
67 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CENTRALĂ, MUNICIPIUL CÂMPINA 3
68 LICEUL TEHNOLOGIC MECANIC, MUNICIPIUL CÂMPINA 46
69 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CÂMPINEANU", MUNICIPIUL CÂMPINA 11
70 LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC, MUNICIPIUL CÂMPINA 5
71 COLEGIUL NAȚIONAL "NICOLAE GRIGORESCU", MUNICIPIUL CÂMPINA 1
72 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "B.P. HAȘDEU", MUNICIPIUL CÂMPINA 15
73 LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN ISTRATI", MUNICIPIUL CÂMPINA 6
74 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN GRIGORESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 16
75 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANDREI MUREȘANU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 28
76 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.1, MUNICIPIUL PLOIEȘTI 34
77 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ NR.2, MUNICIPIUL PLOIEȘTI 15
78 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ELENA DOAMNA", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
79 COLEGIUL DE ARTĂ "CARMEN SYLVA", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 5
80 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANTON PANN", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 149
81 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROFESOR NICOLAE SIMACHE", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 29
82 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTA VINERI", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 13
83 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE COȘBUC", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 17
84 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTUL VASILE", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 4
85 LICEUL TEHNOLOGIC "LAZĂR EDELEANU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 7
86 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE TITULESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 69
87 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I.A.BASSARABESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
88 LICEUL TEHNOLOGIC "TOMA SOCOLESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 60
89 LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PLOIEȘTI 54
90 COLEGIUL NAȚIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
91 LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV ȘI DE SERVICII "VICTOR SLĂVESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
92 LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 53
93 COLEGIUL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 28
94 LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
95 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE BĂLCESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
96 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CANDIANO POPESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 167
97 COLEGIUL NAȚIONAL "ION LUCA CARAGIALE", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
98 COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 7
99 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HENRI MATHIAS BERTHELOT", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 8
100 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "RADU STANIAN", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 175
101 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "RAREȘ VODĂ", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 41
102 COLEGIUL NAȚIONAL "NICHITA STĂNESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
103 LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII "SFÂNTUL APOSTOL ANDREI", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 25
104 COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI VITEAZUL", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
105 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE EMIL PALADE", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 30
106 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE MOISIL", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 11
107 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TOMA CARAGIU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 0
108 ȘCOALA  GIMNAZIALĂ, COMUNA  PODENII  NOI 47
109 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 104
110 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 21
111 LICEUL TEHNOLOGIC "1 MAI", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 31
112 COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA", MUNICIPIUL PLOIEȘTI 3
113 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA OLARI 5
114 LICEUL TEORETIC, ORAȘUL AZUGA 46
115 LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO", ORAȘUL BĂICOI 17
116 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, LILIEȘTI ORAȘUL BĂICOI 18
117 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI VITEAZUL", ORAȘUL BOLDEȘTI-SCĂENI 129
118 LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT", ORAȘUL BOLDEȘTI-SCĂENI 2
119 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘUL BOLDEȘTI-SCĂENI 31
120 LICEUL TEORETIC "AUREL VLAICU", ORAȘUL BREAZA 64
121 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘUL BREAZA 25
122 COLEGIUL "ION KALINDERU", ORAȘUL BUȘTENI 4
123 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NESTOR URECHIA", ORAȘUL BUȘTENI 17
124 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘUL COMARNIC 4
125 LICEUL "SIMION STOLNICU", ORAȘUL COMARNIC 92
126 LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU", ORAȘUL MIZIL 1
127 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÎNTUL NICOLAE", ORAȘUL MIZIL 193
128 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SFÂNTA MARIA", ORAȘUL MIZIL 80
129 LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU", ORAȘUL MIZIL 52
130 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, ORAȘUL MIZIL 12
131 LICEUL "CAROL I ", ORAȘUL PLOPENI 12
132 ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, ORAȘUL PLOPENI 39
133 COLEGIUL "MIHAIL CANTACUZINO", ORAȘUL SINAIA 28
134 LICEUL TEORETIC "ȘERBAN VODĂ", ORAȘUL SLĂNIC 16
135 LICEUL TEORETIC "BRÂNCOVEANU VODĂ", ORAȘUL URLAȚI 617
136 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "CANUȚĂ IONESCU", ORAȘUL URLAȚI 33
137 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ING. GHEORGHE PĂNCULESCU", ORAȘUL VĂLENII DE MUNTE 20
138 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘUL VĂLENII DE MUNTE 52
139 COLEGIUL NAȚIONAL "NICOLAE IORGA", ORAȘUL VĂLENII DE MUNTE 0
140 LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN "ROMEO CONSTANTINESCU", ORAȘUL VĂLENII DE MUNTE 42
141 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ANDREI NICOLESCU-PĂCUREȚI", COMUNA PĂCUREȚI 12
142 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TOMA T. SOCOLESCU", COMUNA PĂULEȘTI 2
143 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PLOPU 22
144 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MINERVA ALEXANDRESCU" COMUNA ȘOIMARI 30
145 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ÎNVĂȚĂTOR ION MATEESCU", COMUNA POIANA CÂMPINA 32
146 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARII BURCHII 21
147 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT POSEȘTII-PĂMÎNTENI, COMUNA POSEȘTI 54
148 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MĂNĂSTIREANU MIHAI", COMUNA PREDEAL-SĂRARI 7
149 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PROVIȚA DE JOS 36
150 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MITROPOLIT PIMEN GEORGESCU", COMUNA PROVIȚA DE SUS 17
151 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PUCHENII MARI 25
152 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT BUDA, COMUNA RÎFOV 87
153 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SALCIA 2
154 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SĂLCIILE 6
155 ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA SÎNGERU 202
156 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SCORȚENI 43
157 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECĂRIA 4
158 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT TĂRICENI, COMUNA ȘIRNA 42
159 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ȘOTRILE 91
160 ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA STARCHIOJD 24
161 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ȘTEFEȘTI 3
162 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SURANI 2
163 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TALEA 6
164 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT STREJNICU, COMUNA TÎRGȘORUL VECHI 40
165 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TÎRGȘORU VECHI 13
166 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROFESOR EUGENIU CORBU", SAT PODGORIA, COMUNA TĂTARU 63
167 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DUMITRU BREZEANU", COMUNA TEIȘANI 6
168 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA TELEGA 23
169 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TINOSU 16
170 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PROF.DINU MIHAIL DAN", SAT MAGULA, COMUNA TOMȘANI 12
171 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VADU SĂPAT 5
172 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VÎLCANEȘTI 48
173 ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IONESCU", COMUNA VALEA CĂLUGĂREASCĂ 50
174 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, SAT DÎRVARI, COMUNA VALEA CĂLUGĂREASCĂ 20
175 LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE IONESCU-SISEȘTI", COMUNA VALEA CĂLUGĂREASCĂ 9
176 LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", COMUNA VALEA DOFTANEI 14
177 ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂRBILĂU 54
178 COLEGIUL NATIONAL MILITAR "DIMITRIE CANTEMIR", ORASUL BREAZA 0
   TOTAL 6305