Prahovean băut bine și fără permis, prins conducând o mașină, la Apostolache

Prahovean băut bine și fără permis, prins conducând o mașină, la Apostolache
Image
Image

Un prahovean a fost reținut după ce, în urmă cu două nopți, a fost depistat de polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Apostolache la volanul unui autoturism, deși consumase mai multe pahare cu alcool.

Mai mult decât atât, bărbatul nu avea nici permis de conducere pentru nici o categorie de vehicule, iar la testarea cu aparatul etilotest rezultatul a fost de 1,75 mg /l alcool pur în aerul expirat. Bărbatului i-a fost întocmit dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și conducerea unui vehicul fără permis de conducere. După administrarea probatoriului, acesta a fost reținut pentru 24 de ore.