Nu ne mai facem bine! De beat ce era, un șofer prahovean mergea cu mașina în zig-zag!

Nu ne mai facem bine! De beat ce era, un șofer prahovean mergea cu mașina în zig-zag!
Image
Image

 

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Drajna, care efectuau un control în trafic, în comuna Posești, au avut o mare surpriză, duminică seară, când către zona în care se aflau se îndrepta un autoturism care circula haotic, aproape în zig-zag!

Polițiștii au oprit mașina care se deplasa sinuos pe direcția Vălenii de Munte către Posești, autoturism la volanul căruia se afla un un bărbat. Întrucât acesta mirosea puternic a alcool, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1,24 mg/l alcool pur în aerul expirat!

Potrivit IPJ Prahova, bărbatul s-a ales cu dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.