Doi copii de trei luni, respectiv de 3 ani, au ajuns la spital în urma unui grav accident rutier produs în orașul Urlați, , pe strada Orzoaia de Jos. Cei doi minori și două persoane adulte se aflau într-o autoutilitară care a intrat într-un șanț, potrivit informațiilor furnizate de ISU Prahova.
Și cei doi adulți au fost transportați la spital, pentru a li se acorda îngrijiri medicale.