Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs în Ploiești, în această după-amiază. Potrivit IPJ Prahova, un tânăr de 27 de ani, care se deplasa la volanul unui autoturism pe Bulevardul Independenței, către Gara de Sud, posibil pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, în apropierea intersecției cu strada Rahovei,a intrat în coliziune cu un indicator rutier și cu doi arbori.
Conducătorul auto a ieșit negativ la testarea cu aparatul etilotest.
Foto cu caracter inlustrativ