Șapte pacienți bolnavi de coronavirus, care erau internați la Secția Terapie Intensivă a Spitalului Județean Piatra Neamț, toți intubați, au murit în urma unui incendiu care a cuprins salonul în care se aflau sub monitorizare medicală. Și medicul de gardă pe secția ATI a suferit arsuri de gradul II și III pe 80% din suprafața corpului, a anunțat Inspectoratul General pentru Situații de Urgență.
Ceilalți pacienți care se aflau la Terapie Intensivă urmează să fie transferați la alte spitale din țară.
Sursa foto G4Media.ro