Șapte pacienți au murit arși de vii la Secția ATI a Spitalului Piatra Neamț!

Șapte pacienți au murit arși de vii la Secția ATI a Spitalului Piatra Neamț!
Image
Image

Șapte pacienți bolnavi de coronavirus, care erau internați la Secția Terapie Intensivă a Spitalului Județean Piatra Neamț, toți intubați, au murit în urma unui incendiu care a cuprins salonul în care se aflau sub monitorizare medicală.  Și medicul de gardă pe secția ATI a suferit arsuri de gradul II și III pe 80% din suprafața corpului, a anunțat Inspectoratul General pentru Situații de Urgență.

Ceilalți pacienți care se aflau la Terapie Intensivă urmează să fie transferați la alte spitale din țară.

Sursa foto G4Media.ro