Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Ploiești au intervenit marți, 9 decembrie, pe strada Găgeni, în urma unui accident în care a fost rănită o femeie. Din primele verificări a rezultat că o conducătoare auto de 42 de ani, care se deplasa din direcția Centru către Păulești, ar fi acroșat o femeie de 58 de ani angajată în traversarea străzii pe trecerea de pietoni.
Victima a suferit leziuni și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale. Atât șoferița, cât și pietonul au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului, fiind deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Sursa foto: Info Trafic Prahova